e*thirteen Helix Core Crankset - 175mm 73mm 24mm Spindle e*thirteen P3 Connect Interface BLK
- TECH SPECS
| BB Included | No |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 MTB Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 157 Super Boost Hubs |
| Chainring BCD | Direct Mount e*Thirteen |
| Color | Black |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Defined Color | Black |
| Number of Chainrings | No Rings No Spider Included |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | e*Thirteen P3 Connect |
| keyword search | Helix |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

e*thirteen Helix Core Crankset - 175mm 73mm 24mm Spindle e*thirteen P3 Connect Interface BLK
e*thirteen Helix Core Crankset - 175mm 73mm 24mm Spindle e*thirteen P3 Connect Interface BLK
- TECH SPECS
| BB Included | No |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 MTB Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 157 Super Boost Hubs |
| Chainring BCD | Direct Mount e*Thirteen |
| Color | Black |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Defined Color | Black |
| Number of Chainrings | No Rings No Spider Included |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | e*Thirteen P3 Connect |
| keyword search | Helix |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| BB Included | No |
| Chainline/Hub Compatibility | 135/142 MTB Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Chainline/Hub Compatibility | 157 Super Boost Hubs |
| Chainring BCD | Direct Mount e*Thirteen |
| Color | Black |
| Crank Intended Use | Mountain |
| Defined Color | Black |
| Number of Chainrings | No Rings No Spider Included |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Spindle Interface Type | e*Thirteen P3 Connect |
| keyword search | Helix |















