Cane Creek eeWings 30th Anniversary Mountain Titanium Crankset
| Number of Chainrings | No Rings, No Spider Included |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM 8-Bolt |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Color | Titanium |
| Crank Length (mm) | 165, 170 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Defined Color | Gray |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Cane Creek eeWings 30th Anniversary Mountain Titanium Crankset
Cane Creek eeWings 30th Anniversary Mountain Titanium Crankset
| Number of Chainrings | No Rings, No Spider Included |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM 8-Bolt |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Color | Titanium |
| Crank Length (mm) | 165, 170 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Defined Color | Gray |
Original: $1,299.99
-65%$1,299.99
$455.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Number of Chainrings | No Rings, No Spider Included |
| Chainring BCD | Direct Mount SRAM 8-Bolt |
| Chainline/Hub Compatibility | 141/148 Boost Hubs |
| Color | Titanium |
| Crank Length (mm) | 165, 170 |
| BB Included | No |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Defined Color | Gray |















