WTB VelociRaptor Comp Tire - 26 x 2.1, Clincher Wire, Black
| TPI | 30 |
| Color | Black |
| Weight | 829 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 54 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 2.10 |
| Tire Type | Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


WTB VelociRaptor Comp Tire - 26 x 2.1, Clincher Wire, Black
WTB VelociRaptor Comp Tire - 26 x 2.1, Clincher Wire, Black
| TPI | 30 |
| Color | Black |
| Weight | 829 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 54 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 2.10 |
| Tire Type | Clincher |
Original: $29.95
-65%$29.95
$10.48Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 30 |
| Color | Black |
| Weight | 829 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 54 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 26" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 26 x 2.10 |
| Tire Type | Clincher |












