š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
DT Swiss EXC 330 Tubeless Ready 27.5" Disc Rim 28h Carbon
- TECH SPECS
| Model | EXC 330 |
| Size | 27.5" |
| Internal W | 30mm |
| Depth | 22mm |
| Hole | 28 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Carbon |
| ERD | 561mm (4mm Offset) |
| Color | Black |
| Weight | 491g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss EXC 330 Tubeless Ready 27.5" Disc Rim 28h Carbon
DT Swiss EXC 330 Tubeless Ready 27.5" Disc Rim 28h Carbon
- TECH SPECS
| Model | EXC 330 |
| Size | 27.5" |
| Internal W | 30mm |
| Depth | 22mm |
| Hole | 28 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Carbon |
| ERD | 561mm (4mm Offset) |
| Color | Black |
| Weight | 491g |
$662.90
DT Swiss EXC 330 Tubeless Ready 27.5" Disc Rim 28h Carbonā
$662.90
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Model | EXC 330 |
| Size | 27.5" |
| Internal W | 30mm |
| Depth | 22mm |
| Hole | 28 |
| Brake | Disc |
| Type | Tubeless |
| Material | Carbon |
| ERD | 561mm (4mm Offset) |
| Color | Black |
| Weight | 491g |











