WTB HTZ i30 Rim - 27.5" TCS Tubeless Disc Black 32H
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 569 |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Weight | 678 |
| Wheel Size | 27.5" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| keyword search | ebike |
| Hub Drilling | 32 |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Center Offset (mm) | 6 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

WTB HTZ i30 Rim - 27.5" TCS Tubeless Disc Black 32H
WTB HTZ i30 Rim - 27.5" TCS Tubeless Disc Black 32H
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 569 |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Weight | 678 |
| Wheel Size | 27.5" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| keyword search | ebike |
| Hub Drilling | 32 |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Center Offset (mm) | 6 |
Original: $135.95
-65%$135.95
$47.58Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brake Compatibility | Disc Only |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 569 |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Weight | 678 |
| Wheel Size | 27.5" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| keyword search | ebike |
| Hub Drilling | 32 |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Center Offset (mm) | 6 |












