WTB Expanse Tire - 700c x 32, TCS Tubeless, Folding
| TPI | 120, 60 |
| Color | Black, Black/Tan |
| Weight | 312, 332 |
| Weight (oz) | 11, 11.7 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 32, 34 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 32, 700 x 34 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



WTB Expanse Tire - 700c x 32, TCS Tubeless, Folding
WTB Expanse Tire - 700c x 32, TCS Tubeless, Folding
| TPI | 120, 60 |
| Color | Black, Black/Tan |
| Weight | 312, 332 |
| Weight (oz) | 11, 11.7 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 32, 34 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 32, 700 x 34 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
Original: $58.95
-65%$58.95
$20.63Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 120, 60 |
| Color | Black, Black/Tan |
| Weight | 312, 332 |
| Weight (oz) | 11, 11.7 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 32, 34 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 32, 700 x 34 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Flat Protection | Tread and Sidewall |












