WTB CZR i23 Rear Wheel - 700, 12 x 142mm, Center-Lock, Black, 28H
| Rear Axle | 10mm Thru x 142mm, 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 23 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road, SRAM XDR |
| Valve | Presta |
| Color | Carbon |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Carbon |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

WTB CZR i23 Rear Wheel - 700, 12 x 142mm, Center-Lock, Black, 28H
WTB CZR i23 Rear Wheel - 700, 12 x 142mm, Center-Lock, Black, 28H
| Rear Axle | 10mm Thru x 142mm, 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 23 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road, SRAM XDR |
| Valve | Presta |
| Color | Carbon |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Carbon |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $849.95
-65%$849.95
$297.48Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 10mm Thru x 142mm, 12mm Thru x 142mm |
| Rim Width (Internal) | 23 |
| Cassette Body Type | Shimano HG 11/12-Speed Road, SRAM XDR |
| Valve | Presta |
| Color | Carbon |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Carbon |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |












