WTB CZR i23 Front Wheel - 700 12 x 100mm Center-Lock Black 28H
| Rim Width (Internal) | 23 |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Carbon |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Carbon |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

WTB CZR i23 Front Wheel - 700 12 x 100mm Center-Lock Black 28H
WTB CZR i23 Front Wheel - 700 12 x 100mm Center-Lock Black 28H
| Rim Width (Internal) | 23 |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Carbon |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Carbon |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $749.95
-65%$749.95
$262.48Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 23 |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Valve | Presta |
| Color | Carbon |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Carbon |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |












