WTB Byway Road Tire 700x34C Folding Tubeless Ready Dual DNA Road TCS 60TPI Tanwall
- TECH SPECS
| Primary Color | Tanwall |
| Bead | Folding |
| Tire Compound | Dual DNA |
| Tire PSI | 60 |
| Tire Technology | Road TCS |
| TPI | 60TPI |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Tire Weight | 394g |
| Tire Width | 34C |
| Tire Width Range | 30 - 38 |
| Labeled Size | 700x34C |
| Tire Diameter/ISO | 700C/622 |
| Tubeless Technology | TCS |
| e-Bike approved | No |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

WTB Byway Road Tire 700x34C Folding Tubeless Ready Dual DNA Road TCS 60TPI Tanwall
WTB Byway Road Tire 700x34C Folding Tubeless Ready Dual DNA Road TCS 60TPI Tanwall
- TECH SPECS
| Primary Color | Tanwall |
| Bead | Folding |
| Tire Compound | Dual DNA |
| Tire PSI | 60 |
| Tire Technology | Road TCS |
| TPI | 60TPI |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Tire Weight | 394g |
| Tire Width | 34C |
| Tire Width Range | 30 - 38 |
| Labeled Size | 700x34C |
| Tire Diameter/ISO | 700C/622 |
| Tubeless Technology | TCS |
| e-Bike approved | No |
Original: $65.95
-65%$65.95
$23.08Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Primary Color | Tanwall |
| Bead | Folding |
| Tire Compound | Dual DNA |
| Tire PSI | 60 |
| Tire Technology | Road TCS |
| TPI | 60TPI |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Tire Weight | 394g |
| Tire Width | 34C |
| Tire Width Range | 30 - 38 |
| Labeled Size | 700x34C |
| Tire Diameter/ISO | 700C/622 |
| Tubeless Technology | TCS |
| e-Bike approved | No |












