🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Wheel Factory Stans Flow MK4 29" I9 1/1 12x148 XD CL
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | rear (XD) |
| rim | Stans Flow MK4 |
| hub | I9 1/1 CL disc |
| axle/spacing (mm) | 12x148 Boost |
| hole | 32h |
| spoke | DB |
| nipple | brass |
| color | black |
| weight | 1040g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Wheel Factory Stans Flow MK4 29" I9 1/1 12x148 XD CL
Wheel Factory Stans Flow MK4 29" I9 1/1 12x148 XD CL
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | rear (XD) |
| rim | Stans Flow MK4 |
| hub | I9 1/1 CL disc |
| axle/spacing (mm) | 12x148 Boost |
| hole | 32h |
| spoke | DB |
| nipple | brass |
| color | black |
| weight | 1040g |
$419.99
Wheel Factory Stans Flow MK4 29" I9 1/1 12x148 XD CL—
$419.99
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | rear (XD) |
| rim | Stans Flow MK4 |
| hub | I9 1/1 CL disc |
| axle/spacing (mm) | 12x148 Boost |
| hole | 32h |
| spoke | DB |
| nipple | brass |
| color | black |
| weight | 1040g |












