Wheel Factory Stans Crest MK4 700c DT 370 12x142 HG-rd CL
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | rear (HG 11sp road) |
| rim | Stans Crest MK4 |
| hub | DT Swiss 370 LN CL disc |
| axle/spacing (mm) | 12x142 TA |
| hole | 28h |
| spoke | DB |
| nipple | Brass |
| color | black |
| weight | 950g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Wheel Factory Stans Crest MK4 700c DT 370 12x142 HG-rd CL
Wheel Factory Stans Crest MK4 700c DT 370 12x142 HG-rd CL
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | rear (HG 11sp road) |
| rim | Stans Crest MK4 |
| hub | DT Swiss 370 LN CL disc |
| axle/spacing (mm) | 12x142 TA |
| hole | 28h |
| spoke | DB |
| nipple | Brass |
| color | black |
| weight | 950g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | rear (HG 11sp road) |
| rim | Stans Crest MK4 |
| hub | DT Swiss 370 LN CL disc |
| axle/spacing (mm) | 12x142 TA |
| hole | 28h |
| spoke | DB |
| nipple | Brass |
| color | black |
| weight | 950g |












