Wheel Factory Spank 350 Vibrocore 29" DT 370 15x110 IS
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | front |
| rim | Spank 350 Vibrocore |
| hub | DT Swiss 370 LN IS disc |
| axle/spacing (mm) | 15x110 Boost |
| hole | 32h |
| spoke | DB |
| nipple | brass |
| color | black |
| weight | 1020g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Wheel Factory Spank 350 Vibrocore 29" DT 370 15x110 IS
Wheel Factory Spank 350 Vibrocore 29" DT 370 15x110 IS
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | front |
| rim | Spank 350 Vibrocore |
| hub | DT Swiss 370 LN IS disc |
| axle/spacing (mm) | 15x110 Boost |
| hole | 32h |
| spoke | DB |
| nipple | brass |
| color | black |
| weight | 1020g |
Original: $325.99
-65%$325.99
$114.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | front |
| rim | Spank 350 Vibrocore |
| hub | DT Swiss 370 LN IS disc |
| axle/spacing (mm) | 15x110 Boost |
| hole | 32h |
| spoke | DB |
| nipple | brass |
| color | black |
| weight | 1020g |












