Wheel Factory Spank 350 Vibrocore 29" DT 370 12
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | rear (HG 8-11sp) |
| rim | Spank 350 Vibrocore |
| hub | DT Swiss 370 LN IS disc |
| axle/spacing (mm) | 12x142 TA |
| hole | 32h |
| spoke | DB |
| nipple | brass |
| color | black |
| weight | 1150g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Wheel Factory Spank 350 Vibrocore 29" DT 370 12
Wheel Factory Spank 350 Vibrocore 29" DT 370 12
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | rear (HG 8-11sp) |
| rim | Spank 350 Vibrocore |
| hub | DT Swiss 370 LN IS disc |
| axle/spacing (mm) | 12x142 TA |
| hole | 32h |
| spoke | DB |
| nipple | brass |
| color | black |
| weight | 1150g |
Original: $403.99
-65%$403.99
$141.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | rear (HG 8-11sp) |
| rim | Spank 350 Vibrocore |
| hub | DT Swiss 370 LN IS disc |
| axle/spacing (mm) | 12x142 TA |
| hole | 32h |
| spoke | DB |
| nipple | brass |
| color | black |
| weight | 1150g |












