Vittoria Zaffiro V Tire
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 26 |
| Color | Black |
| Weight | 380, 410, 460, 470 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 25, 28, 30, 32 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 700 x 25, 700 x 28, 700 x 30, 700 x 32 |
| Tire Type | Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Vittoria Zaffiro V Tire
Vittoria Zaffiro V Tire
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 26 |
| Color | Black |
| Weight | 380, 410, 460, 470 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 25, 28, 30, 32 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 700 x 25, 700 x 28, 700 x 30, 700 x 32 |
| Tire Type | Clincher |
Original: $34.99
-65%$34.99
$12.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 26 |
| Color | Black |
| Weight | 380, 410, 460, 470 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 25, 28, 30, 32 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 700 x 25, 700 x 28, 700 x 30, 700 x 32 |
| Tire Type | Clincher |












