Vittoria Ultra Light Speed (TPU) Tube Presta Length: 40mm 700C 25-30c
- TECH SPECS
| Wheel Diameter | 700C |
| Shaft Type | Threaded |
| Tube Weight | 30g |
| Tube Width | 25-30c |
| Valve Length | 40mm |
| Valve Core | Removable |
| Thorn resistant | No |
| Valve | Presta |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Vittoria Ultra Light Speed (TPU) Tube Presta Length: 40mm 700C 25-30c
Vittoria Ultra Light Speed (TPU) Tube Presta Length: 40mm 700C 25-30c
- TECH SPECS
| Wheel Diameter | 700C |
| Shaft Type | Threaded |
| Tube Weight | 30g |
| Tube Width | 25-30c |
| Valve Length | 40mm |
| Valve Core | Removable |
| Thorn resistant | No |
| Valve | Presta |
Original: $41.99
-65%$41.99
$14.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Wheel Diameter | 700C |
| Shaft Type | Threaded |
| Tube Weight | 30g |
| Tube Width | 25-30c |
| Valve Length | 40mm |
| Valve Core | Removable |
| Thorn resistant | No |
| Valve | Presta |












