Vittoria Terreno T10 Hardpack Tire
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 100 |
| Color | Black, Black/Brown |
| Weight | 470, 505, 550, 570, 640 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black, Brown |
| ISO Width (mm) | 37, 40, 45, 47, 50 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Cyclocross |
| Tire Diameter | 650b, 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 650 x 47, 700 x 37, 700 x 40, 700 x 45, 700 x 50 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Vittoria Terreno T10 Hardpack Tire
Vittoria Terreno T10 Hardpack Tire
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 100 |
| Color | Black, Black/Brown |
| Weight | 470, 505, 550, 570, 640 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black, Brown |
| ISO Width (mm) | 37, 40, 45, 47, 50 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Cyclocross |
| Tire Diameter | 650b, 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 650 x 47, 700 x 37, 700 x 40, 700 x 45, 700 x 50 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $81.99
-65%$81.99
$28.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 100 |
| Color | Black, Black/Brown |
| Weight | 470, 505, 550, 570, 640 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black, Brown |
| ISO Width (mm) | 37, 40, 45, 47, 50 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Cyclocross |
| Tire Diameter | 650b, 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 650 x 47, 700 x 37, 700 x 40, 700 x 45, 700 x 50 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |












