Vittoria Terreno MIX G2.0 Gravel Tire 700x50C Folding Tubeless Ready Grey
- TECH SPECS
| Color | Black/Anthracite |
| TPI | 120 |
| Weight | 605 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 45 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 X 45 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Vittoria Terreno MIX G2.0 Gravel Tire 700x50C Folding Tubeless Ready Grey
Vittoria Terreno MIX G2.0 Gravel Tire 700x50C Folding Tubeless Ready Grey
- TECH SPECS
| Color | Black/Anthracite |
| TPI | 120 |
| Weight | 605 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 45 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 X 45 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $75.99
-65%$75.99
$26.60Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black/Anthracite |
| TPI | 120 |
| Weight | 605 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 45 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 X 45 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |












