Vittoria Terreno Dry Tire - 29 x 2.1 Tubeless Folding BLK/Anthracite 1C TNT G2.0
- TECH SPECS
| Color | Black/Anthracite |
| TPI | 120 |
| Weight | 690 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 X 2.0 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Vittoria Terreno Dry Tire - 29 x 2.1 Tubeless Folding BLK/Anthracite 1C TNT G2.0
Vittoria Terreno Dry Tire - 29 x 2.1 Tubeless Folding BLK/Anthracite 1C TNT G2.0
- TECH SPECS
| Color | Black/Anthracite |
| TPI | 120 |
| Weight | 690 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 X 2.0 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black/Anthracite |
| TPI | 120 |
| Weight | 690 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 X 2.0 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |












