Vittoria Syerra Tire - 29 x 2.4 Tubeless Folding Black G2.0
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.4 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 20-40 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Vittoria Syerra Tire - 29 x 2.4 Tubeless Folding Black G2.0
Vittoria Syerra Tire - 29 x 2.4 Tubeless Folding Black G2.0
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.4 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 20-40 |
Original: $93.99
-65%$93.99
$32.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.4 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 20-40 |












