Vittoria Rubino V Tire
| TPI | 100 |
| Color | Black, Black/Tan |
| Weight | 235, 260, 290, 305, 320, 325, 345, 350, 370, 390 |
| Defined Color | Black, Tan |
| ISO Width (mm) | 26, 29, 30, 32, 34 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 26, 700 x 28, 700 x 30, 700 x 32, 700 x 34 |
| Tire Type | Clincher, Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Vittoria Rubino V Tire
Vittoria Rubino V Tire
| TPI | 100 |
| Color | Black, Black/Tan |
| Weight | 235, 260, 290, 305, 320, 325, 345, 350, 370, 390 |
| Defined Color | Black, Tan |
| ISO Width (mm) | 26, 29, 30, 32, 34 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 26, 700 x 28, 700 x 30, 700 x 32, 700 x 34 |
| Tire Type | Clincher, Tubeless Ready Clincher |
Original: $67.99
-65%$67.99
$23.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 100 |
| Color | Black, Black/Tan |
| Weight | 235, 260, 290, 305, 320, 325, 345, 350, 370, 390 |
| Defined Color | Black, Tan |
| ISO Width (mm) | 26, 29, 30, 32, 34 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 26, 700 x 28, 700 x 30, 700 x 32, 700 x 34 |
| Tire Type | Clincher, Tubeless Ready Clincher |












