Vittoria Mezcal III XC Trail G2.0 Tire TLR 29x2.1 Anth/blk
- TECH SPECS
| model | Mezcal III XC/Trail |
| size | 29" |
| width | 2.1" |
| compound | XC-trail/TNT G2.0 |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | anthracite/black |
| weight | 680g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Vittoria Mezcal III XC Trail G2.0 Tire TLR 29x2.1 Anth/blk
Vittoria Mezcal III XC Trail G2.0 Tire TLR 29x2.1 Anth/blk
- TECH SPECS
| model | Mezcal III XC/Trail |
| size | 29" |
| width | 2.1" |
| compound | XC-trail/TNT G2.0 |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | anthracite/black |
| weight | 680g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | Mezcal III XC/Trail |
| size | 29" |
| width | 2.1" |
| compound | XC-trail/TNT G2.0 |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | anthracite/black |
| weight | 680g |












