Vittoria Mezcal III Wire 27.5x2.25 Black
- TECH SPECS
| Model | Mezcal III |
| Size | 27.5" |
| Width | 2.25" |
| Compound | 1C |
| Bead | Non-Folding |
| Type | Non-Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 820g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Vittoria Mezcal III Wire 27.5x2.25 Black
Vittoria Mezcal III Wire 27.5x2.25 Black
- TECH SPECS
| Model | Mezcal III |
| Size | 27.5" |
| Width | 2.25" |
| Compound | 1C |
| Bead | Non-Folding |
| Type | Non-Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 820g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Model | Mezcal III |
| Size | 27.5" |
| Width | 2.25" |
| Compound | 1C |
| Bead | Non-Folding |
| Type | Non-Tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 820g |












