Vittoria Mezcal III Tire - 29 x 2.35 Tubeless Folding Black 1C
- TECH SPECS
| model | Mezcal III |
| size | 29" |
| width | 2.25" |
| compound | TLR 1C |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 830g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Vittoria Mezcal III Tire - 29 x 2.35 Tubeless Folding Black 1C
Vittoria Mezcal III Tire - 29 x 2.35 Tubeless Folding Black 1C
- TECH SPECS
| model | Mezcal III |
| size | 29" |
| width | 2.25" |
| compound | TLR 1C |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 830g |
Original: $67.99
-65%$67.99
$23.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | Mezcal III |
| size | 29" |
| width | 2.25" |
| compound | TLR 1C |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 830g |












