Vittoria Mezcal III Tire - 29 x 2.25 Tubeless Folding Black/Tan 4C Race G2.0
- TECH SPECS
| model | Mezcal III XCR |
| size | 29" |
| width | 2.25" |
| compound | XCR Race Lite/TLR G2.0 |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black/tanwall |
| weight | 690g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Vittoria Mezcal III Tire - 29 x 2.25 Tubeless Folding Black/Tan 4C Race G2.0
Vittoria Mezcal III Tire - 29 x 2.25 Tubeless Folding Black/Tan 4C Race G2.0
- TECH SPECS
| model | Mezcal III XCR |
| size | 29" |
| width | 2.25" |
| compound | XCR Race Lite/TLR G2.0 |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black/tanwall |
| weight | 690g |
Original: $93.99
-65%$93.99
$32.90Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | Mezcal III XCR |
| size | 29" |
| width | 2.25" |
| compound | XCR Race Lite/TLR G2.0 |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black/tanwall |
| weight | 690g |












