Vittoria Mezcal III Tire - 29 x 2.1 Tubeless Folding Black 1C
- TECH SPECS
| model | Mezcal III |
| size | 29" |
| width | 2.1" |
| compound | TLR 1C |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 810g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Vittoria Mezcal III Tire - 29 x 2.1 Tubeless Folding Black 1C
Vittoria Mezcal III Tire - 29 x 2.1 Tubeless Folding Black 1C
- TECH SPECS
| model | Mezcal III |
| size | 29" |
| width | 2.1" |
| compound | TLR 1C |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 810g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | Mezcal III |
| size | 29" |
| width | 2.1" |
| compound | TLR 1C |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 810g |












