Vittoria Mazza Race Tire
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 1200, 1300, 1400 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 60, 65 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5", 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.40, 29 x 2.40, 29 x 2.60 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Vittoria Mazza Race Tire
Vittoria Mazza Race Tire
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 1200, 1300, 1400 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 60, 65 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5", 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.40, 29 x 2.40, 29 x 2.60 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $106.99
-65%$106.99
$37.45Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Weight | 1200, 1300, 1400 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 60, 65 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 27.5", 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 27.5 x 2.40, 29 x 2.40, 29 x 2.60 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |












