Vittoria Martello Tire - 29 x 2.4 Tubeless Folding BLK 4C Enduro 2-Ply G2.0
- TECH SPECS
| Color | Black |
| TPI | 120 |
| Weight | 1220 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.4 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Vittoria Martello Tire - 29 x 2.4 Tubeless Folding BLK 4C Enduro 2-Ply G2.0
Vittoria Martello Tire - 29 x 2.4 Tubeless Folding BLK 4C Enduro 2-Ply G2.0
- TECH SPECS
| Color | Black |
| TPI | 120 |
| Weight | 1220 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.4 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $96.99
-65%$96.99
$33.95Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| TPI | 120 |
| Weight | 1220 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 29" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 29 x 2.4 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |












