Vittoria Corsa Pro Tire - 700 x 28 Tubular Folding Black/Para G2.0
- TECH SPECS
| Color | Black/Para |
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 320 |
| Defined Color | Tan |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Valve Core | Removable |
| Labeled Size | 700 x 28 |
| Tire Type | Tubular |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Vittoria Corsa Pro Tire - 700 x 28 Tubular Folding Black/Para G2.0
Vittoria Corsa Pro Tire - 700 x 28 Tubular Folding Black/Para G2.0
- TECH SPECS
| Color | Black/Para |
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 320 |
| Defined Color | Tan |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Valve Core | Removable |
| Labeled Size | 700 x 28 |
| Tire Type | Tubular |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black/Para |
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 320 |
| Defined Color | Tan |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Valve Core | Removable |
| Labeled Size | 700 x 28 |
| Tire Type | Tubular |












