Vittoria Corsa Pro Control Tire
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 320 |
| Color | Black/Para |
| Defined Color | Tan |
| ISO Width (mm) | 26, 28, 30, 32, 34 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 26, 700 x 28, 700 x 30, 700 x 32, 700 x 34 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 72 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Vittoria Corsa Pro Control Tire
Vittoria Corsa Pro Control Tire
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 320 |
| Color | Black/Para |
| Defined Color | Tan |
| ISO Width (mm) | 26, 28, 30, 32, 34 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 26, 700 x 28, 700 x 30, 700 x 32, 700 x 34 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 72 |
Original: $118.99
-65%$118.99
$41.65Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 320 |
| Color | Black/Para |
| Defined Color | Tan |
| ISO Width (mm) | 26, 28, 30, 32, 34 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 26, 700 x 28, 700 x 30, 700 x 32, 700 x 34 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 72 |












