Vittoria Corsa N.EXT Tire - 700 x 26 Clincher Folding Black G2.0
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 100 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 26 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 26 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 115 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Vittoria Corsa N.EXT Tire - 700 x 26 Clincher Folding Black G2.0
Vittoria Corsa N.EXT Tire - 700 x 26 Clincher Folding Black G2.0
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 100 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 26 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 26 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 115 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 100 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 26 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 26 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 115 |












