Vee Tire Co. ZigZag Tire, Black
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 26 |
| Color | Black |
| Weight | 1775 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 100, 102 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX, 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 20", 26" Fat |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 4.00, 26 x 4.00 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 36 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Vee Tire Co. ZigZag Tire, Black
Vee Tire Co. ZigZag Tire, Black
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 26 |
| Color | Black |
| Weight | 1775 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 100, 102 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX, 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 20", 26" Fat |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 4.00, 26 x 4.00 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 36 |
Original: $71.40
-65%$71.40
$24.99Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 26 |
| Color | Black |
| Weight | 1775 |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 100, 102 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX, 559 / 26" MTN |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Tire Diameter | 20", 26" Fat |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 4.00, 26 x 4.00 |
| Tire Type | Clincher |
| PSI | 36 |












