Vee Tire Co. Flow Snap Tire - 24 x 2.4 Tubeless Folding BLK 72tpi Tackee Compound Enduro Core
| TPI | 72 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 24" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 24 x 2.40 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Vee Tire Co. Flow Snap Tire - 24 x 2.4 Tubeless Folding BLK 72tpi Tackee Compound Enduro Core
Vee Tire Co. Flow Snap Tire - 24 x 2.4 Tubeless Folding BLK 72tpi Tackee Compound Enduro Core
| TPI | 72 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 24" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 24 x 2.40 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $66.00
-65%$66.00
$23.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 72 |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Diameter | 24" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 24 x 2.40 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |












