Tubolito S-Tubo CX/Gravel All Tube - 700 x 32-50mm 60mm Presta Valve Orange
- TECH SPECS
| Shaft Type | Smooth |
| Tube Compound | Thermoplastic Elastomer |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Width (mm) | 33 |
| ISO Width (mm) | 34 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Width (mm) | 36 |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Width (mm) | 38 |
| ISO Width (mm) | 39 |
| ISO Width (mm) | 40 |
| ISO Width (mm) | 41 |
| ISO Width (mm) | 42 |
| ISO Width (mm) | 43 |
| ISO Width (mm) | 44 |
| ISO Width (mm) | 45 |
| ISO Width (mm) | 46 |
| ISO Width (mm) | 47 |
| ISO Width (mm) | 48 |
| ISO Width (mm) | 49 |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 32 - 50 |
| Valve | Presta Long 56-74mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Tubolito S-Tubo CX/Gravel All Tube - 700 x 32-50mm 60mm Presta Valve Orange
Tubolito S-Tubo CX/Gravel All Tube - 700 x 32-50mm 60mm Presta Valve Orange
- TECH SPECS
| Shaft Type | Smooth |
| Tube Compound | Thermoplastic Elastomer |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Width (mm) | 33 |
| ISO Width (mm) | 34 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Width (mm) | 36 |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Width (mm) | 38 |
| ISO Width (mm) | 39 |
| ISO Width (mm) | 40 |
| ISO Width (mm) | 41 |
| ISO Width (mm) | 42 |
| ISO Width (mm) | 43 |
| ISO Width (mm) | 44 |
| ISO Width (mm) | 45 |
| ISO Width (mm) | 46 |
| ISO Width (mm) | 47 |
| ISO Width (mm) | 48 |
| ISO Width (mm) | 49 |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 32 - 50 |
| Valve | Presta Long 56-74mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Shaft Type | Smooth |
| Tube Compound | Thermoplastic Elastomer |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Width (mm) | 33 |
| ISO Width (mm) | 34 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Width (mm) | 36 |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Width (mm) | 38 |
| ISO Width (mm) | 39 |
| ISO Width (mm) | 40 |
| ISO Width (mm) | 41 |
| ISO Width (mm) | 42 |
| ISO Width (mm) | 43 |
| ISO Width (mm) | 44 |
| ISO Width (mm) | 45 |
| ISO Width (mm) | 46 |
| ISO Width (mm) | 47 |
| ISO Width (mm) | 48 |
| ISO Width (mm) | 49 |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Labeled Size | 700 x 32 - 50 |
| Valve | Presta Long 56-74mm |












