Teravail Standard Tube - 700 x 45-50mm 48mm Presta Valve
- TECH SPECS
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 45 |
| ISO Width (mm) | 46 |
| ISO Width (mm) | 47 |
| ISO Width (mm) | 48 |
| ISO Width (mm) | 49 |
| ISO Width (mm) | 50 |
| Labeled Size | 700 x 45 - 50 |
| Shaft Type | Threaded |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Valve Core | Removable |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 189 |
| keyword search | Quantity Break |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Teravail Standard Tube - 700 x 45-50mm 48mm Presta Valve
Teravail Standard Tube - 700 x 45-50mm 48mm Presta Valve
- TECH SPECS
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 45 |
| ISO Width (mm) | 46 |
| ISO Width (mm) | 47 |
| ISO Width (mm) | 48 |
| ISO Width (mm) | 49 |
| ISO Width (mm) | 50 |
| Labeled Size | 700 x 45 - 50 |
| Shaft Type | Threaded |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Valve Core | Removable |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 189 |
| keyword search | Quantity Break |
Original: $9.50
-65%$9.50
$3.32Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| ISO Width (mm) | 45 |
| ISO Width (mm) | 46 |
| ISO Width (mm) | 47 |
| ISO Width (mm) | 48 |
| ISO Width (mm) | 49 |
| ISO Width (mm) | 50 |
| Labeled Size | 700 x 45 - 50 |
| Shaft Type | Threaded |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
| Valve Core | Removable |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 189 |
| keyword search | Quantity Break |












