Teravail Standard Tube - 700 x 30 - 43mm 35mm Schrader Valve
- TECH SPECS
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 144 |
| Shaft Type | Smooth |
| ISO Width (mm) | 30 |
| ISO Width (mm) | 31 |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Width (mm) | 33 |
| ISO Width (mm) | 34 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Width (mm) | 36 |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Width (mm) | 38 |
| ISO Width (mm) | 39 |
| ISO Width (mm) | 40 |
| ISO Width (mm) | 41 |
| ISO Width (mm) | 42 |
| ISO Width (mm) | 43 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| keyword search | Quantity Break |
| Valve Core | Removable |
| Labeled Size | 700 x 30 - 43 |
| Valve | Standard Schrader |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Teravail Standard Tube - 700 x 30 - 43mm 35mm Schrader Valve
Teravail Standard Tube - 700 x 30 - 43mm 35mm Schrader Valve
- TECH SPECS
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 144 |
| Shaft Type | Smooth |
| ISO Width (mm) | 30 |
| ISO Width (mm) | 31 |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Width (mm) | 33 |
| ISO Width (mm) | 34 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Width (mm) | 36 |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Width (mm) | 38 |
| ISO Width (mm) | 39 |
| ISO Width (mm) | 40 |
| ISO Width (mm) | 41 |
| ISO Width (mm) | 42 |
| ISO Width (mm) | 43 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| keyword search | Quantity Break |
| Valve Core | Removable |
| Labeled Size | 700 x 30 - 43 |
| Valve | Standard Schrader |
Original: $9.50
-65%$9.50
$3.32Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 144 |
| Shaft Type | Smooth |
| ISO Width (mm) | 30 |
| ISO Width (mm) | 31 |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Width (mm) | 33 |
| ISO Width (mm) | 34 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Width (mm) | 36 |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Width (mm) | 38 |
| ISO Width (mm) | 39 |
| ISO Width (mm) | 40 |
| ISO Width (mm) | 41 |
| ISO Width (mm) | 42 |
| ISO Width (mm) | 43 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| keyword search | Quantity Break |
| Valve Core | Removable |
| Labeled Size | 700 x 30 - 43 |
| Valve | Standard Schrader |












