Teravail Standard Tube - 700 x 28 - 35mm 48mm Presta Valve
- TECH SPECS
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 129 |
| Shaft Type | Threaded |
| ISO Width (mm) | 28 |
| ISO Width (mm) | 29 |
| ISO Width (mm) | 30 |
| ISO Width (mm) | 31 |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Width (mm) | 33 |
| ISO Width (mm) | 34 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Valve Core | Removable |
| Labeled Size | 700 x 28 - 35 |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Teravail Standard Tube - 700 x 28 - 35mm 48mm Presta Valve
Teravail Standard Tube - 700 x 28 - 35mm 48mm Presta Valve
- TECH SPECS
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 129 |
| Shaft Type | Threaded |
| ISO Width (mm) | 28 |
| ISO Width (mm) | 29 |
| ISO Width (mm) | 30 |
| ISO Width (mm) | 31 |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Width (mm) | 33 |
| ISO Width (mm) | 34 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Valve Core | Removable |
| Labeled Size | 700 x 28 - 35 |
| Valve | Presta Med 41-55mm |
Original: $9.50
-65%$9.50
$3.32Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 129 |
| Shaft Type | Threaded |
| ISO Width (mm) | 28 |
| ISO Width (mm) | 29 |
| ISO Width (mm) | 30 |
| ISO Width (mm) | 31 |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Width (mm) | 33 |
| ISO Width (mm) | 34 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Valve Core | Removable |
| Labeled Size | 700 x 28 - 35 |
| Valve | Presta Med 41-55mm |












