Teravail Standard Tube - 26 x 1 - 1.5 35mm Schrader Valve
- TECH SPECS
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 102 |
| Shaft Type | Smooth |
| ISO Width (mm) | 25 |
| ISO Width (mm) | 26 |
| ISO Width (mm) | 27 |
| ISO Width (mm) | 28 |
| ISO Width (mm) | 29 |
| ISO Width (mm) | 30 |
| ISO Width (mm) | 31 |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Width (mm) | 33 |
| ISO Width (mm) | 34 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Width (mm) | 36 |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Width (mm) | 38 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| keyword search | Quantity Break |
| Valve Core | Removable |
| Labeled Size | 26 x 1 - 1.5 |
| Valve | Standard Schrader |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Teravail Standard Tube - 26 x 1 - 1.5 35mm Schrader Valve
Teravail Standard Tube - 26 x 1 - 1.5 35mm Schrader Valve
- TECH SPECS
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 102 |
| Shaft Type | Smooth |
| ISO Width (mm) | 25 |
| ISO Width (mm) | 26 |
| ISO Width (mm) | 27 |
| ISO Width (mm) | 28 |
| ISO Width (mm) | 29 |
| ISO Width (mm) | 30 |
| ISO Width (mm) | 31 |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Width (mm) | 33 |
| ISO Width (mm) | 34 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Width (mm) | 36 |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Width (mm) | 38 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| keyword search | Quantity Break |
| Valve Core | Removable |
| Labeled Size | 26 x 1 - 1.5 |
| Valve | Standard Schrader |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 102 |
| Shaft Type | Smooth |
| ISO Width (mm) | 25 |
| ISO Width (mm) | 26 |
| ISO Width (mm) | 27 |
| ISO Width (mm) | 28 |
| ISO Width (mm) | 29 |
| ISO Width (mm) | 30 |
| ISO Width (mm) | 31 |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Width (mm) | 33 |
| ISO Width (mm) | 34 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Width (mm) | 36 |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Width (mm) | 38 |
| ISO Diameter | 559 / 26" MTN |
| keyword search | Quantity Break |
| Valve Core | Removable |
| Labeled Size | 26 x 1 - 1.5 |
| Valve | Standard Schrader |












