Teravail Standard Tube - 24 x 2 - 2.4 32mm Presta Valve
- TECH SPECS
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 152 |
| Shaft Type | Threaded |
| ISO Width (mm) | 51 |
| ISO Width (mm) | 52 |
| ISO Width (mm) | 53 |
| ISO Width (mm) | 54 |
| ISO Width (mm) | 55 |
| ISO Width (mm) | 56 |
| ISO Width (mm) | 57 |
| ISO Width (mm) | 58 |
| ISO Width (mm) | 59 |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| keyword search | Quantity Break |
| Valve Core | Removable |
| Labeled Size | 24 x 2 - 2.4 |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Teravail Standard Tube - 24 x 2 - 2.4 32mm Presta Valve
Teravail Standard Tube - 24 x 2 - 2.4 32mm Presta Valve
- TECH SPECS
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 152 |
| Shaft Type | Threaded |
| ISO Width (mm) | 51 |
| ISO Width (mm) | 52 |
| ISO Width (mm) | 53 |
| ISO Width (mm) | 54 |
| ISO Width (mm) | 55 |
| ISO Width (mm) | 56 |
| ISO Width (mm) | 57 |
| ISO Width (mm) | 58 |
| ISO Width (mm) | 59 |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| keyword search | Quantity Break |
| Valve Core | Removable |
| Labeled Size | 24 x 2 - 2.4 |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
Original: $9.50
-65%$9.50
$3.32Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 152 |
| Shaft Type | Threaded |
| ISO Width (mm) | 51 |
| ISO Width (mm) | 52 |
| ISO Width (mm) | 53 |
| ISO Width (mm) | 54 |
| ISO Width (mm) | 55 |
| ISO Width (mm) | 56 |
| ISO Width (mm) | 57 |
| ISO Width (mm) | 58 |
| ISO Width (mm) | 59 |
| ISO Width (mm) | 60 |
| ISO Width (mm) | 61 |
| ISO Diameter | 507 / 24" BMX |
| keyword search | Quantity Break |
| Valve Core | Removable |
| Labeled Size | 24 x 2 - 2.4 |
| Valve | Presta Short 32-40mm |












