Teravail Standard Tube - 20 x 1.75 - 2.35 32mm Presta Valve
- TECH SPECS
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| ISO Width (mm) | 61 |
| Labeled Size | 20 x 1.75 - 2.35 |
| Shaft Type | Threaded |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Valve Core | Removable |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 132 |
| keyword search | Quantity Break |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Teravail Standard Tube - 20 x 1.75 - 2.35 32mm Presta Valve
Teravail Standard Tube - 20 x 1.75 - 2.35 32mm Presta Valve
- TECH SPECS
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| ISO Width (mm) | 61 |
| Labeled Size | 20 x 1.75 - 2.35 |
| Shaft Type | Threaded |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Valve Core | Removable |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 132 |
| keyword search | Quantity Break |
Original: $9.50
-65%$9.50
$3.32Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| ISO Width (mm) | 61 |
| Labeled Size | 20 x 1.75 - 2.35 |
| Shaft Type | Threaded |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
| Valve Core | Removable |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 132 |
| keyword search | Quantity Break |












