Teravail Standard Tube - 20 x 1 - 1.5 32mm Presta Valve
- TECH SPECS
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 92 |
| Shaft Type | Threaded |
| ISO Width (mm) | 25 |
| ISO Width (mm) | 26 |
| ISO Width (mm) | 27 |
| ISO Width (mm) | 28 |
| ISO Width (mm) | 29 |
| ISO Width (mm) | 30 |
| ISO Width (mm) | 31 |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Width (mm) | 33 |
| ISO Width (mm) | 34 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Width (mm) | 36 |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Width (mm) | 38 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| keyword search | Quantity Break |
| Valve Core | Removable |
| Labeled Size | 20 x 1 - 1.5 |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Teravail Standard Tube - 20 x 1 - 1.5 32mm Presta Valve
Teravail Standard Tube - 20 x 1 - 1.5 32mm Presta Valve
- TECH SPECS
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 92 |
| Shaft Type | Threaded |
| ISO Width (mm) | 25 |
| ISO Width (mm) | 26 |
| ISO Width (mm) | 27 |
| ISO Width (mm) | 28 |
| ISO Width (mm) | 29 |
| ISO Width (mm) | 30 |
| ISO Width (mm) | 31 |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Width (mm) | 33 |
| ISO Width (mm) | 34 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Width (mm) | 36 |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Width (mm) | 38 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| keyword search | Quantity Break |
| Valve Core | Removable |
| Labeled Size | 20 x 1 - 1.5 |
| Valve | Presta Short 32-40mm |
Original: $9.50
-65%$9.50
$3.32Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 92 |
| Shaft Type | Threaded |
| ISO Width (mm) | 25 |
| ISO Width (mm) | 26 |
| ISO Width (mm) | 27 |
| ISO Width (mm) | 28 |
| ISO Width (mm) | 29 |
| ISO Width (mm) | 30 |
| ISO Width (mm) | 31 |
| ISO Width (mm) | 32 |
| ISO Width (mm) | 33 |
| ISO Width (mm) | 34 |
| ISO Width (mm) | 35 |
| ISO Width (mm) | 36 |
| ISO Width (mm) | 37 |
| ISO Width (mm) | 38 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| keyword search | Quantity Break |
| Valve Core | Removable |
| Labeled Size | 20 x 1 - 1.5 |
| Valve | Presta Short 32-40mm |












