Teravail Standard Tube - 12-1/2 x 2-1/4 35mm Schrader Valve
- TECH SPECS
| ISO Diameter | 203 / 12.5" |
| ISO Width (mm) | 45 |
| ISO Width (mm) | 46 |
| ISO Width (mm) | 47 |
| ISO Width (mm) | 48 |
| ISO Width (mm) | 49 |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Width (mm) | 51 |
| ISO Width (mm) | 52 |
| ISO Width (mm) | 53 |
| ISO Width (mm) | 54 |
| ISO Width (mm) | 55 |
| ISO Width (mm) | 56 |
| ISO Width (mm) | 57 |
| Labeled Size | 12-1/2 x 2-1/4 |
| Shaft Type | Smooth |
| Valve | Standard Schrader |
| Valve Core | Removable |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 80 |
| keyword search | Quantity Break |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Teravail Standard Tube - 12-1/2 x 2-1/4 35mm Schrader Valve
Teravail Standard Tube - 12-1/2 x 2-1/4 35mm Schrader Valve
- TECH SPECS
| ISO Diameter | 203 / 12.5" |
| ISO Width (mm) | 45 |
| ISO Width (mm) | 46 |
| ISO Width (mm) | 47 |
| ISO Width (mm) | 48 |
| ISO Width (mm) | 49 |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Width (mm) | 51 |
| ISO Width (mm) | 52 |
| ISO Width (mm) | 53 |
| ISO Width (mm) | 54 |
| ISO Width (mm) | 55 |
| ISO Width (mm) | 56 |
| ISO Width (mm) | 57 |
| Labeled Size | 12-1/2 x 2-1/4 |
| Shaft Type | Smooth |
| Valve | Standard Schrader |
| Valve Core | Removable |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 80 |
| keyword search | Quantity Break |
Original: $9.50
-65%$9.50
$3.32Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| ISO Diameter | 203 / 12.5" |
| ISO Width (mm) | 45 |
| ISO Width (mm) | 46 |
| ISO Width (mm) | 47 |
| ISO Width (mm) | 48 |
| ISO Width (mm) | 49 |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Width (mm) | 51 |
| ISO Width (mm) | 52 |
| ISO Width (mm) | 53 |
| ISO Width (mm) | 54 |
| ISO Width (mm) | 55 |
| ISO Width (mm) | 56 |
| ISO Width (mm) | 57 |
| Labeled Size | 12-1/2 x 2-1/4 |
| Shaft Type | Smooth |
| Valve | Standard Schrader |
| Valve Core | Removable |
| Wall Thickess | 0.9 |
| Weight | 80 |
| keyword search | Quantity Break |












