Teravail Rampart Tire - 700 x 28 Tubeless Folding BLK Light Supple Fast Compound
- TECH SPECS
| Color | Black |
| TPI | 60 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 28 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 28 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 80 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Teravail Rampart Tire - 700 x 28 Tubeless Folding BLK Light Supple Fast Compound
Teravail Rampart Tire - 700 x 28 Tubeless Folding BLK Light Supple Fast Compound
- TECH SPECS
| Color | Black |
| TPI | 60 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 28 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 28 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 80 |
Original: $60.00
-65%$60.00
$21.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| TPI | 60 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 28 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 28 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 80 |












