Teravail Rampart Tire - 650b x 47 Tubeless Folding Black Light and Supple
- TECH SPECS
| Weight (oz) | 19.2 |
| Defined Color | Black |
| PSI | 70 |
| Weight | 545 |
| TPI | 60 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 650b |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 650b x 47 |
| ISO Width (mm) | 47 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Teravail Rampart Tire - 650b x 47 Tubeless Folding Black Light and Supple
Teravail Rampart Tire - 650b x 47 Tubeless Folding Black Light and Supple
- TECH SPECS
| Weight (oz) | 19.2 |
| Defined Color | Black |
| PSI | 70 |
| Weight | 545 |
| TPI | 60 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 650b |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 650b x 47 |
| ISO Width (mm) | 47 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
Original: $60.00
-65%$60.00
$21.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Weight (oz) | 19.2 |
| Defined Color | Black |
| PSI | 70 |
| Weight | 545 |
| TPI | 60 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Intended Use | Touring-Hybrid |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 650b |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 650b x 47 |
| ISO Width (mm) | 47 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |












