Teravail Cannonball Tire - 700 x 47 Tubeless Folding Black Light and Supple
- TECH SPECS
| Color | Black |
| TPI | 60 |
| Weight | 645 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 47 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| keyword search | performance gravel |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 47 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 70 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Teravail Cannonball Tire - 700 x 47 Tubeless Folding Black Light and Supple
Teravail Cannonball Tire - 700 x 47 Tubeless Folding Black Light and Supple
- TECH SPECS
| Color | Black |
| TPI | 60 |
| Weight | 645 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 47 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| keyword search | performance gravel |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 47 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 70 |
Original: $60.00
-65%$60.00
$21.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| TPI | 60 |
| Weight | 645 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 47 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| keyword search | performance gravel |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 700 x 47 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| PSI | 70 |












