Teravail Cannonball Tire - 650b x 47 Tubeless Folding Tan Light and Supple
| TPI | 60 |
| Color | Tan |
| Weight | 515 |
| Weight (oz) | 18.1 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 47 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 650b |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 650b x 47 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Teravail Cannonball Tire - 650b x 47 Tubeless Folding Tan Light and Supple
Teravail Cannonball Tire - 650b x 47 Tubeless Folding Tan Light and Supple
| TPI | 60 |
| Color | Tan |
| Weight | 515 |
| Weight (oz) | 18.1 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 47 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 650b |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 650b x 47 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Original: $60.00
-65%$60.00
$21.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| TPI | 60 |
| Color | Tan |
| Weight | 515 |
| Weight (oz) | 18.1 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 47 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Tire Intended Use | Gravel |
| Tire Diameter | 650b |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 650b x 47 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |












