SunRace M503 ST Trigger Brake/Shift Lever Set - 3x8-Speed For V-Brakes Black
- TECH SPECS
| Brake Lever Actuation | Long Pull |
| Double or Triple | Triple |
| Color | Black |
| Rear Der/Shifter Compatibility | Shimano Mountain |
| Includes Brake | No |
| Adjustable Reach | Yes |
| Drivetrain Speeds | 8 |
| Weight | 433g |
| Cable Head Type | Mountain |
| End Type | Shimano/SRAM |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Mountain |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

SunRace M503 ST Trigger Brake/Shift Lever Set - 3x8-Speed For V-Brakes Black
SunRace M503 ST Trigger Brake/Shift Lever Set - 3x8-Speed For V-Brakes Black
- TECH SPECS
| Brake Lever Actuation | Long Pull |
| Double or Triple | Triple |
| Color | Black |
| Rear Der/Shifter Compatibility | Shimano Mountain |
| Includes Brake | No |
| Adjustable Reach | Yes |
| Drivetrain Speeds | 8 |
| Weight | 433g |
| Cable Head Type | Mountain |
| End Type | Shimano/SRAM |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Mountain |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Brake Lever Actuation | Long Pull |
| Double or Triple | Triple |
| Color | Black |
| Rear Der/Shifter Compatibility | Shimano Mountain |
| Includes Brake | No |
| Adjustable Reach | Yes |
| Drivetrain Speeds | 8 |
| Weight | 433g |
| Cable Head Type | Mountain |
| End Type | Shimano/SRAM |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Mountain |
















