Shimano Ultegra ST-R8020/BR-8070 Disc Brake Lever - Rear Hydraulic Flat Mount Resin Pads BLK
- TECH SPECS
| Brake Lever Actuation | Hydraulic |
| Rotor Included | No |
| Brake Caliper Type | Flat Mount |
| Brake Caliper Mount | Flat Mount |
| Brake Lever Use | Right |
| Rear Der/Shifter Compatibility | Shimano Road |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Road |
| Color | Black |
| Hydraulic Fluid Type | Mineral Oil |
| Pad Compound | Resin |
| Adjustable Reach | Yes |
| Adjustable Contact Point | No |
| Defined Color | Black |
| keyword search | IR9120DRRDSA17A |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Shimano Ultegra ST-R8020/BR-8070 Disc Brake Lever - Rear Hydraulic Flat Mount Resin Pads BLK
Shimano Ultegra ST-R8020/BR-8070 Disc Brake Lever - Rear Hydraulic Flat Mount Resin Pads BLK
- TECH SPECS
| Brake Lever Actuation | Hydraulic |
| Rotor Included | No |
| Brake Caliper Type | Flat Mount |
| Brake Caliper Mount | Flat Mount |
| Brake Lever Use | Right |
| Rear Der/Shifter Compatibility | Shimano Road |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Road |
| Color | Black |
| Hydraulic Fluid Type | Mineral Oil |
| Pad Compound | Resin |
| Adjustable Reach | Yes |
| Adjustable Contact Point | No |
| Defined Color | Black |
| keyword search | IR9120DRRDSA17A |
Original: $404.99
-65%$404.99
$141.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Brake Lever Actuation | Hydraulic |
| Rotor Included | No |
| Brake Caliper Type | Flat Mount |
| Brake Caliper Mount | Flat Mount |
| Brake Lever Use | Right |
| Rear Der/Shifter Compatibility | Shimano Road |
| Drivetrain Speeds | 11 |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Road |
| Color | Black |
| Hydraulic Fluid Type | Mineral Oil |
| Pad Compound | Resin |
| Adjustable Reach | Yes |
| Adjustable Contact Point | No |
| Defined Color | Black |
| keyword search | IR9120DRRDSA17A |














