SunRace M406 ST Trigger Brake/Shift Lever Set
| Double or Triple | Triple |
| Rear Der/Shifter Compatibility | Shimano Mountain |
| Drivetrain Speeds | 7 |
| Brake Cable Head Type | Mountain |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Mountain |
| Weight | 439, 439g |
| End Type | Shimano/SRAM |
| Brake Lever Actuation | Long Pull |
| Color | Black |
| Includes Brake | No |
| Adjustable Reach | Yes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


SunRace M406 ST Trigger Brake/Shift Lever Set
SunRace M406 ST Trigger Brake/Shift Lever Set
| Double or Triple | Triple |
| Rear Der/Shifter Compatibility | Shimano Mountain |
| Drivetrain Speeds | 7 |
| Brake Cable Head Type | Mountain |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Mountain |
| Weight | 439, 439g |
| End Type | Shimano/SRAM |
| Brake Lever Actuation | Long Pull |
| Color | Black |
| Includes Brake | No |
| Adjustable Reach | Yes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Double or Triple | Triple |
| Rear Der/Shifter Compatibility | Shimano Mountain |
| Drivetrain Speeds | 7 |
| Brake Cable Head Type | Mountain |
| Front Der/Shifter Compatibility | Shimano Mountain |
| Weight | 439, 439g |
| End Type | Shimano/SRAM |
| Brake Lever Actuation | Long Pull |
| Color | Black |
| Includes Brake | No |
| Adjustable Reach | Yes |
















