Stans No Tubes Podium SRD Wheel Front 29 / 622 Holes: 24 15mm TA 110mm Boost Disc IS 6-bolt
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | front |
| rim | Podium SRD disc carbon |
| hub | M-Pulse IS disc |
| axle/spacing (mm) | 15x110 Boost |
| hole | 24h |
| spoke | DB |
| nipple | alloy |
| color | black |
| weight | 578g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Stans No Tubes Podium SRD Wheel Front 29 / 622 Holes: 24 15mm TA 110mm Boost Disc IS 6-bolt
Stans No Tubes Podium SRD Wheel Front 29 / 622 Holes: 24 15mm TA 110mm Boost Disc IS 6-bolt
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | front |
| rim | Podium SRD disc carbon |
| hub | M-Pulse IS disc |
| axle/spacing (mm) | 15x110 Boost |
| hole | 24h |
| spoke | DB |
| nipple | alloy |
| color | black |
| weight | 578g |
Original: $858.00
-65%$858.00
$300.30Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | front |
| rim | Podium SRD disc carbon |
| hub | M-Pulse IS disc |
| axle/spacing (mm) | 15x110 Boost |
| hole | 24h |
| spoke | DB |
| nipple | alloy |
| color | black |
| weight | 578g |












