Stans Flow CB7 Rear Wheel - 29" 12 x 157mm 6-Bolt XDR Gray
- TECH SPECS
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Defined Color | Gray |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 29" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Stans Flow CB7 Rear Wheel - 29" 12 x 157mm 6-Bolt XDR Gray
Stans Flow CB7 Rear Wheel - 29" 12 x 157mm 6-Bolt XDR Gray
- TECH SPECS
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Defined Color | Gray |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 29" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
| Defined Color | Gray |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 29" |












